Na wystawę pokonkursową Tychy Press Photo 2017 jurorzy wybrali 83 zdjęcia, autorstwa 19 osób. Otrzymaliśmy aż 394 zdjęcia, od 32 autorów.

Osoby zakwalifikowane na wystawę, którą w Pasażu Kultury Andromeda będzie można oglądać od 11 marca do 11 kwietnia, to (w kolejności alfabetycznej): Sławomir Błach, Tomasz Czardybon, Mateusz Czech, Jakub Depowski, Katarzyna Dzieszko, Katarzyna Gec, Michał Jabłoński, Michał Janusiński, Artur Jastrzębski, Mateusz Kamiński, Ireneusz Kaźmierczak, Radosław Kaźmierczak, Ewelina Kosma, Tomasz Makula, Fryderyk Parwicki, Artur Pławski, Agnieszka Seidel-Kożuch, Mateusz Sobczak i Marcin Zarzyna.

Jury wybrało laureatów w trzech kategoriach: najlepszy fotoreportaż, najlepsze zdjęcie i najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach.

Wyniki zostaną ogłoszone w sobotę, 11 marca o godz. 18.00, w Teatrze Małym w Tychach (ul. Hlonda 1). Tam też odbędzie się wręczenie nagród i pokaz zdjęć (slide show) gościa specjalnego Mariusza Foreckiego. Prosto z teatru przenosimy się (to tylko kilka minut piechotą) do Pasażu Kultury Andromeda (plac Baczyńskiego 2), gdzie będzie można oglądać pokonkursową w dolnym holu pasażu i wystawę zdjęć Mariusza Foreckiego w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”, czyli na piętrze pasażu. Wstęp na slide show i wystawy jest bezpłatny.

Już dziś można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Zachęcamy też do zapisania się na newsletter – dzięki niemu będziecie na bieżąco i nie zapomnicie o kolejnej edycji konkursu.

U góry: wybrana fotografia spośród zakwalifikowanych na wystawę – zdjęcie z cyklu „Slumdog”, fot. Katarzyna Dzieszko.