Tychy Press Photo - fotografia prasowa
Tychy Press Photo
Wystawa i konkurs fotografii prasowej


konkurs  regulamin  galerie autorzy historia media  linki  kontakt
Europejska Stolica Kultury 2016


Tychy Press Photo włączyło się do wspierania przez miasto Tychy starań sąsiednich Katowic o zostanie Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku.

Logo ESK Katowice 2016 z charakterystycznym sercem i hasłem "Miasto Ogrodów" pojawiło się na naszej stronie internetowej, na folderach wystawy (będą rozdawane podczas wernisażu w Galerii Obok) i na stronie w facebooku.  Informacja o Tychy Press Photo znajdzie się na stronie ESK Katowice 2016 i na ich stronie w facebooku, którą lubi już ponad 11 tys. użytkowników tego serwisu.

Dlaczego wspieramy starania sąsiedniego miasta? Jeśli Katowicom się uda, rok  2016 będzie obfitował w imprezy kulturalne, w których finansowanie zaangażuje się Unia Europejska. A z Tychów do Katowic jest przecież bardzo blisko:) Nawet jeśli Katowice nie wygrają tej rywalizacji, to i tak sporo będzie się działo. Promocja Katowic to także promocja dla całego regionu. Pamiętajmy, że konkurs Tychy Press Photo - wbrew swej nazwie - nie jest ograniczony tylko do tyszan, mogą w nim brać udział mieszkańcy innych miast. Tyszanie mogą zgłaszać zdjęcia z innych miast, nie raz oglądaliśmy na wystawie fotografie zrobione w Katowicach (choćby R. Kaźmierczaka) czy innych śląskich miastach.

Oficjalnie miasto Tychy poparło starania Katowic w uchwale Rady Miejskiej Nr IV/30/11 z dnia 27 stycznia 2011 r. w sprawie wsparcia kandydatury miasta Katowice w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie. Jej tekst możecie znaleźć tutaj (plik pdf).

Oficjalna strona internetowa: 2016katowice.eu.

Znajdź na tej stronie


Społeczność


Tychy Press Photo - fotografia prasowa: konkurs i wystawa
strona
główna
Tychy Press Photo na facebooku
Copyright © Tychy Press Photo 2001-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Właścicielami nazwy i logo Tychy Press Photo są Dominik Gajda i Marcin Zimnal. Projekt: Krystyna Zimnal