podtytuł

Uwaga: strona nie jest aktualizowana, gdyż od 1.06.2023 r. w tym miejscu nie będą już publikowane nowe informacje o konkursie i przeglądzie Tychy Press Photo. czytaj więcej

Galerię zdjęć autorstwa laureatów konkursu Tychy Press Photo 2021 możecie obejrzeć tutaj.
Zapraszamy do obejrzenia fotografii laureatów konkursu Tychy Press Photo 2020, w galerii na Facebooku.

Fotografia Tomasza Ziobro, pod tytułem „Wesołych Świąt”, która w konkursie Tychy Press Photo 2019 otrzymała nagrody w kategoriach „Najlepsze zdjęcie” i „Najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach”.

Tychy Press Photo 2019 fot. Tomasz Ziobro

Zobacz galerię 25 fotografii autorstwa laureatów konkursu Tychy Press Photo 2018, którymi są: Magdalena Borucka (poniżej zdjęcie z reportażu „Cienie i blaski demokracji”), Tomasz Piekorz, Weronika Chodanionek, Kinga Drążek, Grzegorz Krzysztofik i Artur Jastrzębski. Na Facebooku pokazujemy 50 zdjęć z imprezy w Andromedzie i galerii Obok: wręczenia nagród, pokazu Chrisa Niedenthala i wernisażu jego wystawy „Sportografia”.

Zobacz galerię 23 fotografii autorstwa laureatów konkursu Tychy Press Photo 2017, którymi są: Michał Jabłoński (wyróżnienie w kategorii najlepszy fotoreportaż, za „Telefony”), Mateusz Czech (nagroda w kategorii najlepszy fotoreportaż, za „Gutek solo”), Radosław Kaźmierczak (wyróżnienie w kategorii najlepsze zdjęcie, za „Trójpodział władzy”), Artur Pławski (nagroda w kategorii najlepsze zdjęcie, pochodzące z cyklu „Dobre miejsce” – poniżej), Mateusz Kamiński (wyróżnienie w kategorii najlepsze zdjęcie/fotoreportaż wykonane w Tychach, za zdjęcie z cyklu „Nie samym sportem stadion żyje – ŚDM”, wykonane na tyskim Stadionie Miejskim) i Ireneusz Kaźmierczak (nagroda w kategorii najlepsze zdjęcie/fotoreportaż wykonane w Tychach, za cykl „Light & Sound”, wykonany w Browarze Obywatelskim w Tychach).

fot. Artur Pławski

Zobacz galerię 30 fotografii autorstwa laureatów konkursu Tychy Press Photo 2016, którymi zostali: Mateusz Przybyła (nagroda za cykl „Goalball” – zdjęcie poniżej), Artur Pławski (nagroda za cykl „Senior disco”), Alicja Plewnia (wyróżnienie za „Żyjemy!”) i Radosław Kaźmierczak (wyróżnienie za „Więzienny rock”).

fot. Mateusz Przybyła - Tychy Press Photo 2016

Zobacz galerię 24 fotografii autorstwa laureatów konkursu Tychy Press Photo 2015, którymi zostali: Alona Musiichenko i Mateusz Przybyła (za fotografie z VII Ogólnopolskiego Integracyjnego Mitingu Pływackiego im. Maćka Maika w Tychach – zdjęcie poniżej), Sławomir Błach („Wnuczka”), Magdalena Kryjak („Paprocany w bieli”), Alicja Plewnia („Lecimy”) i Artur Pławski („Urban Highline”).

Tychy Press Photo 2015 - fot. Alona Musiichenko i Mateusz Przybyła

Zobacz galerię 24 nagrodzonych i wyróżnionych fotografii autorstwa laureatów konkursu Tychy Press Photo 2014, czyli trzy fotoreportaże: „Podchody” Artura Pławskiego (zdjęcie poniżej), „Narodziny” Michała Janusińskiego i „Chicago: black & white” Aleksandra Szojdy.

Fot. Artur Pławski - Podchody, laureat Tychy Press Photo 2014

Fotografie laureatów konkursu Tychy Press Photo 2013:

fot. Ireneusz Kaźmierczak
Fotografia Ireneusza Kaźmierczaka – nagroda za najlepszą fotografię (zdjęcie wybrane przez jury z fotoreportażu „Bieganie w Tychach”).

fot. Artur Pławski
Fotografia Artura Pławskiego – zdjęcie z cyklu „5 stadion”.

Fotografie laureatów konkursu Tychy Press Photo 2012:

fot. Marcin Bajor - Tychy Press Photo
fot. Marcin Bajor – zdjęcie z fotoreportażu „Bieg katorżnika”

fot. Artur Pławski - Tychy Press Photo
fot. Artur Pławski – zdjęcie z cyklu „Tyski zestaw dziecięcy”

fot. Marek Steczek - Tychy Press Photo
fot. Marek Steczek – zdjęcie „Wyprawa do…”

Fotografie nagrodzone i wyróżnione oraz wszystkie zdjęcia, które były pokazywane podczas wystawy pokonkursowej Tychy Press Photo 2011 (11 luty – 16 marzec 2011 r.) można obejrzeć w galerii 87 zdjęć. Poniżej jedno zdjęcie z nagrodzonego fotoreportażu Artura Jastrzębskiego, zatytułowanego „Wielka woda w Paprocanach”:

fot. Artur Jastrzębski - Tychy Press Photo

Poniżej zdjęcia nagrodzone w Tychy Press Photo 2010: fotoreportaż – „Uliczna salsa – ulice Kuby” Przemysława Strzeleckiego:

Nagroda za najlepsze zdjęcie wykonane w Tychach: „Ostatnie spojrzenie” Fryderyka Parwickiego:

Wyróżnienie dla Radosława Kaźmierczaka za cykl „Młodzi”:

Tychy Press Photo 2009 – fotografie laureatów II nagrody (ex aequo) Przemysław Strzelecki za zdjęcie nr 3 z cyklu „Beduini” i Radosław Kaźmierczak za fotoreportaż „Świetlica”:

fot. P. Strzelecki - Tychy Press Photo 2009

fot. R. Kaźmierczak - Tychy Press Photo 2009

Tychy Press Photo 2008 – fotografie laureatów: Tomasz Małkowski (I nagroda za cykl zdjęć z Krakowa) i Radosław Kaźmierczak – II nagroda (fotografia chłopca skaczącego do wody w tyskiej pływalni, zdjęcie z cyklu „Kobieta i mężczyzna”) i III nagroda (fotografia wykonana w Tychach, na „osiedlu-widmie”):

Małkowski

fot. R. Kaźmierczak - Tychy Press Photo 2008

fot. R. Kaźmierczak - Tychy Press Photo 2008

Tychy Press Photo 2007 – fotografie laureata I nagrody: Krzysztof Pniok („Wyścig”) – fotoreportaż z rozpoczęcia sezonu wyścigów konnych w brytyjskim Taunton.

Tychy Press Photo 2007

Tychy Press Photo 2007

Tychy Press Photo 2007

Tychy Press Photo 2007

Tychy Press Photo 2007

Tychy Press Photo 2006 – pierwsza nagrodę otrzymał Radosław Kaźmierczak za to zdjęcie:

Tychy Press Photo 2006

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz