Jacek Bonecki warsztaty fotograficzne Tychy

Aktualizacja: brak wolnych miejsc – zapisy zostały zakończone, nawet lista rezerwowa jest już zamknięta. Organizatorzy dziękują za olbrzymie zainteresowanie!

Pod naszym patronatem: Warsztaty „Fotograf w podróży” z Jackiem Boneckim to kolejny efekt współpracy Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego i Muzeum Miejskiego w Tychach. Zapraszamy w sobotę, 5 listopada. Tematem warsztatów będzie fotografia podróżnicza.

W programie omówienie tematów będących w zasięgu podczas dalekich i bliskich wypraw fotograficznych. Zajmiemy się efektywnością fotografowania zróżnicowanych tematów: fotografowaniem w warunkach zastanych i w ruchu, doborem sposobu fotografowania i potrzebnego do tego sprzętu (aparat, optyka i akcesoria) oraz transportem tego sprzętu. Spodziewajcie się także praktycznych wskazówek o bezpieczeństwie pracy fotografa i podróżnika.

Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy wyłącznie poprzez formularz na stronie ttf.tychy.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 12.00 w Muzeum Miejskim – Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy. Potrwają ok. 7 godzin, z przerwą na obiad – posiłek we własnym zakresie.

Jacek Bonecki to fotograf i popularyzator fotografii, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz. Absolwent Wydziału Telewizji i Filmu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jako fotograf uaktywnił się twórczo na początku lat 80-tych. Odwiedził z aparatem i kamerą ponad 60 krajów świata na 6 kontynentach. Jest znany z fotografii rajdowej: kilkanaście razy gościł z aparatem i kamerą na największym rajdzie świata – rajdzie Dakar, a także dokumentował wszystkie rajdy terenowe rangi Pucharu Świata. Jako pomysłodawca i organizator prowadzi plenery i warsztaty fotograficzne, jest autorem 3 książek o fotografii wydanych przez National Geographic.

Bonecki mistrzowsko odnajduje się w takich dziedzinach jak fotografia podróżnicza, dokumentalna, motoryzacyjna, a także reklamowa. Z tą samą precyzją, estetyką i dbałością o szczegóły uwiecznia postaci i przedmioty, a także statyczne motywy studyjne i dynamiczne akcje reportażowe. Przestrzeń i krajobraz, barwa i światło współgrają w jego pracach, dając niebywałe efekty wizualno-emocjonalne. Jako operator filmowy pracował na planie znanych seriali telewizyjnych (m.in. „Złopolscy”, „Tata a Marcin powiedział”, „Miodowe Lata”), filmów fabularnych (m.in. „Józef Piłsudski”, „Awantura o Basię) oraz dokumentalnych. Zrealizował ok. 70 wideoklipów, między innymi dla zespołów Myslovitz, Wilki, Big Cyc oraz dla Roberta Gawlińskiego i Zbigniewa Hołdysa.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem, w którym miłośnicy malowania światłem z Tychów i okolic od kilku lat mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w pokazach, wystawach, warsztatach, plenerach fotograficznych i spotkaniach ze znanymi fotografami. Do TTF-u należą zarówno zawodowi fotografowie jak i amatorzy. Stowarzyszenie regularnie organizuje slide show (pokazy zdjęć), wystawy zbiorowe i indywidualne, które przyciągają stale rosnące grono zainteresowanych, nie tylko z Tychów. W tym roku były to między innymi warsztaty astrofotografii z Michałem Kałużnym oraz warsztaty fotograficzne „Fotoszafot” z Rafałem Klimkiewiczem – wielokrotnym jurorem Tychy Press Photo i honorowym członkiem TTF-u. Towarzystwo wydało też pierwszy tyski zin fotograficzny, w którym 18 osób pokazuje swoje zdjęcia z minionego roku. Więcej informacji na stronie ttf.tychy.pl.