Jesień fot. Marcin Zimnal / TPP

Polecamy konkurs fotograficzny i spacer dla seniorów, w którym mogą brać udział słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Filii Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Tychach.

Zdjęcia na konkurs pod hasłem „Jesień w moim mieście” przyjmowane są do 6 listopada. Konkurs ma na celu integrację tyskiego środowiska senioralnego skupionego wokół UTW, aktywizację oraz wspieranie fotograficznych pasji.

Wydarzeniem towarzyszącym konkursowi będzie spacer fotograficzny, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 października, o godz. 10.30. Wyjście w teren poprzedzone zostanie spotkaniem z przedstawicielami Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, którzy podzielą się ze słuchaczami swoim doświadczeniem w fotografowaniu, podpowiedzą, na jakie detale zwracać uwagę fotografując jesień. Po spotkaniu seniorzy wyruszą z aparatami do Parku Niedźwiadków, a potem do Parku Północnego.

Uczestnictwo w spacerze jest bezpłatne. Słuchaczy proszeni są o zadeklarowanie chęci udziału w spotkaniu do 16 października, w sekretariacie UTW – osobiście (dni robocze, w godz. od 10.00 do 13.00) lub telefonicznie (kontakt: 32 326 51 01).

Zdjęcia na konkurs, w formacie 20×30 cm i w ilości od 3 do 5 sztuk, do 6 listopada można dostarczać do sekretariatu UTW przy ul. Ciasnej 3. Przyznane zostaną nagrody, wyróżnienia i kwalifikacje do konkursu. W jury konkursu zasiądą przedstawiciele Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. 

Więcej informacji i regulamin konkursu są dostępne na stronie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tychach.

Zdjęcie: Marcin Zimnal/TPP