Tychy Press Photo jury 2019 Galeria Obok - fot. Marcin Zimnal

Jurorzy konkursu 19. edycji Tychy Press Photo spotkali się 4 lutego w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” i dokonali trudnych wyborów.

Fotografowie Beata Mendrek (ZPAF), Rafał Klimkiewicz (agencja Edytor) i Dominik Gajda (pomysłodawca i współorganizator TPP) obejrzeli prawie 450 zdjęć od 43 autorów. Zdecydowali, że 88 fotografii aż 25 osób trafi na wystawę. Wyniki konkursu poznacie w sobotę, 9 marca, w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach, podczas otwarcia wystawy pokonkursowej oraz wystawy i pokazu naszego gościa, Marka Lapisa.

Przed slide show gościa poznamy twórczość jurorki i przewodniczącej jury tegorocznej edycji konkursu Beata Mendrek. Do pokazania swoich zdjęć zaprosiliśmy też ubiegłorocznych laureatów TPP: Magdalenę Borucką i Artura Jastrzębskiego.

Wystawę pokonkursową będzie można obejrzeć w dolnym holu Andromedy, a wystawę zdjęć „Biało-Czerwona” Marka Lapisa w galerii „Obok”, znajdującej się na I piętrze Andromedy. Wstęp na pokaz i wystawy jest wolny. Obie wystawy będą czynne do 28 marca.

Zdjęcie u góry: Marcin Zimnal/TPP

Tychy Press Photo 2019 baner

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter lub dołącz do wydarzenia na Facebooku.