Spośród prawie 400 zdjęć nadesłanych na konkurs wybrać te najlepsze – to nie było łatwe zadanie dla jurorów Tychy Press Photo 2017. Jurorzy spotkali się w lutym w galerii Obok. Wyniki konkursu poznacie w sobotę, 11 marca, w Teatrze Małym, gdzie wręczymy nagrody laureatom.

Jurorami byli: Dominik Gajda (fotoreporter, pomysłodawca i współorganizator TPP), Rafał Klimkiewicz (fotoreporter, szef agencji Edytor.net) i Marcin Zimnal (współorganizator TPP, prezes Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego). Sekretarzem jury, nie biorącym udziału w ocenie zdjęć, była Magdalena Jankowska z Teatru Małego.

Na ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród oraz pokaz zdjęć (slide show) gościa specjalnego Mariusza Foreckiego zapraszamy do Teatru Małego (ul. Hlonda 1). Prosto z teatru przenosimy się (kilka minut piechotą) do Pasażu Kultury Andromeda (plac Baczyńskiego 2), gdzie będzie można oglądać pokonkursową wystawę fotografii prasowej w dolnym holu pasażu i wystawę zdjęć Mariusza Foreckiego.

Pula nagród to trzy tysiące złotych. Tak jak w poprzednich edycjach, również tym razem w konkursie mogły brać udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w minionym roku w Tychach (miejsce wykonania zdjęć dowolne), a także osoby niezwiązane z Tychami, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie musiały być wykonane na terenie Tychów.

Partner: Fotonet Tychy. Patroni medialni: tygodniki Twoje Tychy, Echo, Nowe Info, portale Foto-konkursy.info, Fotografuj.pl, Pelniakultury.pl i eTychy.org.