Tychy Press Photo 2019

Do 22 stycznia 2019 roku przyjmujemy prace na konkurs fotografii prasowej Tychy Press Photo 2019. Dziś oficjalnie ogłaszamy regulamin kolejnej edycji!

Pula nagród pieniężnych, fundowanych przez Teatr Mały, wynosi 3000 zł. Podstawowe zasady są takie same jak przy wcześniejszych edycjach imprezy: w konkursie mogą wziąć udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z Tychami, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów. Nie trzeba być zawodowym fotografem ani publikować w mediach. Na konkurs można zgłaszać zdjęcia pojedyncze lub fotoreportaże mieszczące się w pojęciu fotografii prasowej. Wszystkie zgłoszone  zdjęcia muszą być co do zasady wykonane w 2018 roku. Jurorzy przyznają nagrody w trzech kategoriach: najlepsza fotografia, najlepszy fotoreportaż i najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach.

Zdjęcia można dostarczyć albo wysłać do Teatru Małego w Tychach, który jest głównym organizatorem imprezy. Pamiętajcie, że liczy się data dotarcia zgłoszenia do organizatora, więc wysłanie przesyłki pocztą w ostatniej chwili to zły pomysł!

Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie konkursu – ostatnia strona to karta zgłoszenia.

Co nowego w regulaminie? Dodaliśmy wymóg, aby na odbitkach zdjęć umieścić – na odwrocie – nie tylko numer kolejny, tytuł i godło, ale i opis zdjęcia. Zwracamy też uwagę, że z opisów odbitek powinno wynikać, czy są one zdjęciami pojedynczymi czy częścią fotoreportażu. W związku z wejściem w życie przepisów RODO rozbudowaliśmy część dotyczącą ochrony danych osobowych.

Wystawa pokonkursowa w Pasażu Kultury Andromeda zostanie otwarta w sobotę, 9 marca 2019 r. Tradycyjnie ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej połączone zostaną ze slide show i wernisaż wystawy gościa specjalnego. O szczegółach możecie dowiedzieć się  jako pierwsi tutaj i na naszym profilu na Facebooku.

Będzie to już 19. edycja imprezy, inspirowanej słynnym World Press Photo, która początkowo miała charakter corocznego przeglądu, w którym brali udział wyłącznie fotoreporterzy związani z mediami. Od 2004 roku organizowany jest konkurs z nagrodami.