TTF warsztaty z Maksem Skrzeczkowskim 2022

Pod naszym patronatem: warsztaty fotograficzne „Uliczny Mad Max” z Maksem Skrzeczkowskim to efekt współpracy Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego i Muzeum Miejskiego w Tychach. Zapraszamy w sobotę, 15 października, do Muzeum Miejskiego. Udział jest bezpłatny, ale trzeba zapisać się mailowo.

Warsztaty adresowane są do osób interesujących się fotografią uliczną, które chcą pogłębiać i doskonalić teorię i praktykę fotograficzną. Udział w nich będzie doskonałą okazją do przeżycia wielu fotograficznych odkryć oraz zaskoczeń. W programie: wykłady, warsztaty praktyczne, konsultacje indywidualne, dyskusje, analiza zdjęć wykonanych podczas warsztatów i autorski pokaz zdjęć Maksa Skrzeczkowskiego. Uczestnicy skupią się na fotografii mobilnej czyli zastosowaniu aparatu fotograficznego który najczęściej mamy przy sobie czyli tego w telefonie! Jak wtopić się w tłum i być niewidzialnym w trakcie fotografowania? Jak wykorzystać atuty przesycenia komórkami w przestrzeni miejskiej? Jak blisko można podejść do osoby i tematu który nas interesuje? 

fot. Maks Skrzeczkowski

Maks Skrzeczkowski to magister sztuki, podróżnik, fotograf, wykładowca fotografii na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS, fotoreporter magazynu „Lajf”, wieloletni koordynator projektu Akademia Odkryć Fotograficznych, twórca projektu Kazimierska Wiosna Fotograficzna, międzynarodowy obserwator wyborów prezydenckich na Ukrainie (2004). Wielokrotnie wyróżniony i nagradzany w konkursach fotograficznych m.in. Grand Press Photo 2021 oraz za działania w dziedzinie kultury, zasiadał w jury licznych konkursów fotograficznych. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z niesłabnącą pasją od lat fotograficznie eksploruje ulotną codzienność życia w Kazimierzu Dolnym, czterokrotnie był na wschodzie Ukrainy na terenie objętym działaniami wojennymi. Maks Skrzeczkowski to bez wątpienia postać nietuzinkowa, fotograf ekstremalny, ale co równie ważne kreatywny. Zaskakuje, podejmując szalone i trudne wyzwania. Świat nieustannie go zachwyca i zadziwia.

fot. Maks Skrzeczkowski

Podczas warsztatów wymagane jest posiadanie telefonu komórkowego z wbudowanym aparatem fotograficznym. Wymagany jest dostęp do transferu elektronicznego w telefonie, bo zdjęcia wykonane podczas spaceru będą przesyłane przez autorów na podany adres e-mail w trakcie warsztatów, w celu ich omówienia.

Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy mailowe na adres info@ttf.tychy.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W jednym mailu może zostać zgłoszona tylko jedna osoba. Warsztaty rozpoczną się o godz. 9.00 w Muzeum Miejskim – Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy. Potrwają ok. 9 godzin, z przerwą na obiad (posiłek we własnym zakresie). Po warsztatach, dla zainteresowanych, wyjście „na kawę i herbatę”. Podczas spotkania, możliwe konsultacje indywidualne z Maksem Skrzeczkowskim (należy mieć maksymalnie 10 zdjęć, wydrukowanych lub na nośniku elektronicznym).

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

fot. Maks Skrzeczkowski

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem, w którym miłośnicy malowania światłem z Tychów i okolic od kilku lat mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w pokazach, wystawach, warsztatach, plenerach fotograficznych i spotkaniach ze znanymi fotografami. Do TTF-u należą zarówno zawodowi fotografowie jak i amatorzy. Stowarzyszenie regularnie organizuje slide show (pokazy zdjęć), wystawy zbiorowe i indywidualne, które przyciągają stale rosnące grono zainteresowanych, nie tylko z Tychów. W tym roku TTF organizował między innymi warsztaty astrofotografii z Michałem Kałużnym i warsztaty fotograficzne „Fotoszafot” z Rafałem Klimkiewiczem – wielokrotnym jurorem konkursu Tychy Press Photo. Wydał też pierwszy tyski zin fotograficzny, w którym 18 autorów pokazuje swoje zdjęcia z minionego roku.

Więcej informacji o TTF-ie na stronie ttf.tychy.pl.