fot. Alicja Plewnia

Przedstawiamy wyniki konkursu fotografii dokumentalnej Tychy Press Photo 2022, ogłoszone 26 marca w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”, podczas wernisażu wystawy pokonkursowej. Konkurs jest częścią Festiwalu Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo 2022.

Najlepszy fotoreportaż:

Wyróżnienie – Agnieszka Seidel – Kożuch za fotoreportaż „Leć, jedź, siedź”

Wyróżnienie – Marcin Ratajczak za fotoreportaż „Czarnobyl”

Najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach:

nagroda – Alicja Plewnia za fotoreportaż „Na granicy”

Najlepsza fotografia:

nagroda – Grzegorz Krzysztofik za zdjęcie z cyklu „Kazimierz”

W konkursie wzięło udział 20 osób, które zgłosiły łącznie 188 fotografii. Pula nagród to 3000 złotych. Na wystawie pokonkursowej jest 49 zdjęć od 10 autorów. Wystawa jest czynna do 22 kwietnia w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” przy placu Baczyńskiego 2 w Tychach.

Imprezie towarzyszy wystawa zaproszonego gościa. W tym roku w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” możemy zobaczyć prace Jacentego Dędka „Portret Prowincji” Wystawa potrwa również do 22 kwietnia.

Zdjęcie u góry: Alicja Plewnia


NOTA PRAWNA: Opublikowany materiały został w całości dostarczony przez organizatora i/lub współorganizatora Tychy Press Photo, który ponosi pełną odpowiedzialność za opublikowaną treść. Właściciel serwera nie weryfikuje, nie poprawia ani nie modyfikuje w żaden sposób otrzymanych materiałów (danych), nieodpłatnie udostępnia miejsce na serwerze na ich publikację i jego odpowiedzialność jest ograniczona zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2020 r. poz. 344).