TTF Tychy spacer fotograficzny

Pod naszym patronatem: Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na kolejną wędrówkę przez miasto z aparatem fotograficznym w ramach czwartego już sezonu Tyskich Spacerów Fotograficznych. Tym razem motywem przewodnim będą jedne z bardziej charakterystycznych elementów miasta, czyli… ronda.

Spacer „Od ronda do ronda” rozpocznie się w sobotę, 8 września, o godzinie 15.00 przy Rondzie Cassino, przy Hotelu Tychy, a później fotografujący podążą szlakiem kolejnych skrzyżowań tego typu. W imprezie mogą brać udział wszyscy pasjonaci fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu i doświadczenia. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy ani rezerwacje.

Spacery fotograficzne to nie tylko wspólne poszukiwanie ciekawych kadrów, rozmowy pasjonatów i nowe znajomości oraz trwający kilka dni żywot zdjęć w mediach społecznościowych. Tradycyjnie TTF umożliwia szerszą konfrontację zdjęć z dokonaniami innych autorów, zachęcając do selekcji wykonanego materiału i jego publicznej prezentacji. Każdy uczestnik spacerów będzie mógł, do połowy września, zgłosić swoje zdjęcia na slide show i wystawę „pospacerową” w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach (pokaz i wernisaż zaplanowane są na 18 października). Wystawie towarzyszyć będzie drukowany katalog z najlepszymi zdjęciami.

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Patronat: Twoje Tychy, Nowe Info, Silesiakultura.pl, eTychy.org, tychy.info i Tychy Press Photo.

Uwaga: obowiązuje regulamin spacerów, którego tekst jest dostępny na stronie organizatora. Zwracamy uwagę na obowiązek posiadania wykupionego na własny koszt ubezpieczenia.

Wrześniowa trasa to nie ostatni w tym spacer organizowany przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne. W sobotę, 6 października, można wybrać się na spacer po Bieruniu, w ramach Scott Kelby’s Worldwide Photowalk. Będzie to już 11. edycja imprezy wymyślonej przez znanego amerykańskiego fotografa i autora poradników. Tego samego dnia tysiące ludzi na całym świecie ruszają na spacery fotograficzne, a później ich zdjęcia biorą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.