Tychy Press Photo 2017

Do 9 stycznia 2018 roku przyjmujemy prace na konkurs Tychy Press Photo 2018. Dziś oficjalnie ogłaszamy regulamin kolejnej edycji konkursu fotografii prasowej!

Pula nagród pieniężnych, fundowanych przez Teatr Mały, wynosi 3000 zł. Podstawowe zasady są takie same jak przy wcześniejszych edycjach imprezy: w konkursie mogą wziąć udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w 2017 roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z Tychami, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów. Nie trzeba być zawodowym fotografem ani publikować w mediach. Na konkurs można zgłaszać zdjęcia pojedyncze lub fotoreportaże mieszczące się w pojęciu fotografii prasowej. Wszystkie zgłoszone  zdjęcia muszą być co do zasady wykonane w 2017 roku. Jury przyzna nagrody w trzech kategoriach: najlepsza fotografia, najlepszy fotoreportaż i najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach.

Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie konkursu.

Uczestnikom poprzednich edycji zwracamy uwagę na drobne zmiany. Tym razem zdjęć nie dostarczamy do galerii Obok, ale do Teatru Małego w Tychach. Określony został maksymalny format odbitek: 30 x 45 cm.

Wystawa pokonkursowa w Pasażu Kultury Andromeda zostanie otwarta 10 marca 2018 r. i potrwa miesiąc. Tradycyjnie ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wernisaż połączone zostaną ze slide show gościa specjalnego. Szykujemy też nowość, która – mamy nadzieję – okaże się interesująca i atrakcyjna dla uczestników konkursu, a wymyślił ją nasz wieloletni juror Rafał Klimkiewicz. O szczegółach dowiecie się na pewno jako pierwsi tutaj i na naszym profilu na Facebooku.

Będzie to 18. edycja imprezy, inspirowanej słynnym World Press Photo, która początkowo miała charakter corocznego przeglądu, w którym brali udział wyłącznie fotoreporterzy związani z mediami. Od 2004 roku organizowany jest konkurs z nagrodami. Na poprzednią edycję zgłoszono prawie 400 zdjęć.