Tychy Press Photo 2019

To już ostatni moment na wybranie i zgłoszenie zdjęć z minionego roku na konkurs Tychy Press Photo. Termin mija we wtorek, 22 stycznia. Pamiętajcie, że zgodnie z regulaminem liczy się data dotarcia zgłoszenia do organizatora, a nie stempla pocztowego, więc wysłanie przesyłki pocztą w ostatniej chwili to zły pomysł!

Zdjęcia przyjmowane są w Teatrze Małym w Tychach. Sekretariat teatru zaprasza od godz. 8.00 do godz. 16.00, a zgłoszenia można zostawić także u ochrony, która – jak informuje Miejska Galeria Sztuki Obok – „jest czynna całą dobę i (panowie są poinformowani co i jak) także na ochronie można dostarczać prace od 6.00 do 24.00„.

Pula nagród to 3000 złotych. Przypominamy, że w konkursie mogą wziąć udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z Tychami, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów. Na konkurs można zgłaszać zdjęcia pojedyncze lub fotoreportaże mieszczące się w pojęciu fotografii prasowej. Jurorzy przyznają nagrody w trzech kategoriach: najlepsza fotografia, najlepszy fotoreportaż i najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach. Więcej informacji znajdziecie w regulaminie konkursu i odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania.

Jeśli zastanawiacie się, czy Wasze zdjęcia mieszczą się w pojęciu fotografii prasowej (to naprawdę trudne pytanie), zachęcamy do zerknięcia do galerii zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych w poprzednich edycjach konkursu.

Wyniku konkursu poznacie 9 marca w Pasażu Kultury Andromeda, gdzie zostanie otwarta wystawa pokonkursowa (dolny hol) i obejrzycie zdjęcia naszego gościa specjalnego (galeria Obok), którym będzie… O tym już niebawem 🙂