Zanim obejrzycie w dolnym holu Andromedy wystawę pokonkursową Tychy Press Photo 2020, w tym samym miejscu, już w lutym, będzie można zobaczyć wystawę „2019” Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Tychy Press Photo.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne pokaże fotografie wykonane w minionym roku przez pasjonatów fotografii należących do stowarzyszenia. Podczas pokazu zobaczycie też zdjęcia gościa, którym będzie Tomasz Liboska

Pokaz zdjęć (slide show) odbędzie się w piątek, 7 lutego o godz. 18:00, w sali projekcyjnej na pierwszym piętrze Andromedy. Wystawa będzie czynna do 27 lutego 2020 r. w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda. Wstęp jest wolny.

Tomasz Liboska ukończył etnologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Realizuje autorskie cykle fotograficzne, z których większość powstaje na Śląsku. Najważniejsze z nich to „Wojownicy” nagrodzony I nagrodą Grand Press Photo 2008 i „Don’t Mess with Texas” zrealizowany w 2009 roku w Teksasie dzięki stypendium Marszałka Województwa Śląskiego (oba cykle zrealizowane wspólnie z Michałem Jędrzejowskim) oraz „Postrzyżyny” (zrealizowany wspólnie z Michałem Solarskim, Grand Prix Lens Culture Awards 2014). Autor książki fotograficznej „Odwrót”, wydanej przez Pix.house, za którą jest nominowany do fotograficznej publikacji roku w trwającym plebiscycie fotopolis.pl.

TTF-owicze pokażą różne tematy, miejsca i style, tak różne jak odmienne jest spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość poszczególnych członków stowarzyszenia i ich zainteresowania.

Współorganizator: Teatr Mały Tychy.
Partner: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy.