Warsztaty astrofotografii Tychy

Pod naszym patronatem: Tyskie Towarzystwo Fotograficzne i Muzeum Miejskie w Tychach zapraszają na warsztaty astrofotografii „Ujarzmić Gwiazdy” z Michałem Kałużnym, które odbędą się w sobotę, 4 czerwca.

Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy (WAŻNE: start zapisów w piątek, 20 maja 2022): info@ttf.tychy.pl. Obowiązuje zasada 1 osoba 1 email. W mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika i nr telefonu. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 10:00.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Informacje o prowadzącym:
Urodzony w 1974 roku. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku fotografii. Prowadził zajęcia z fotografii w MOK Leszno, CKiS Leszno. Od 2005 roku zajmujący się popularyzacja astronomii oraz astrofotografii. Współpracuje jako redaktor z Urania Postępy Astronomii, Vademecum Miłośnika Astronomii, Komputer Świat, Optyczne.pl. Zdjęcia o tematyce astronomicznej publikował w kilkudziesięciu różnych książkach i wydawnictwach min. jako pierwszy polak w anglojęzycznym Sky&Telescope. Prowadził różnorakie zajęcia i wykłady z zakresu astrofotografii m.in. dla Centrum Hewelianum, dla Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii Lublin (od 2008 roku w ramach corocznego zlotu astronomicznego w Bieszczadach) jak również w ramach własnych warsztatów prowadzonych w Nowym Belęcinie (od 2004 do 2014 roku). Od 2006 roku wydawca kalendarza Astrofotografii Amatorskiej (we współpracy z Polskim Towarzystwem Astronomicznym). W 2012 roku współorganizator i osoba prowadząca I Polsko-Szwajcarskich Warsztatów Astrofotografii w Lesznie oraz Warsztatów Astrofotografii AstroShot Delta Optical w Tucznie. Prowadzi własny blog oraz galerię o astronomii oraz astrofotografii.
WYKSZTAŁCENIE
Ukończona Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku fotografia. Dyplom magisterski w pracowni Stefana Wojneckiego.
UMIEJĘTNOŚCI
Od początku specjalizuje się w astrofotografii głębokiego nieba wykorzystując do tego całą gammę różnych teleskopów jak i detektorów (od analogowych po profesjonalne kamery ccd). Od najprostszych urządzeń do rejestracji nieba po zaawansowane skomputeryzowane teleskopy. Poza rejestracją jako zawodowy grafik biegle włada oprogramowaniem do obróbki zdjęć astronomicznych. Posiada samodzielnie zaprojektowane oraz zbudowane obserwatorium astronomiczne.

Lokalizacja: Muzeum Miejskie w Tychach, plac Wolności 1, Tychy
Partnerzy wydarzenia: Tychy Dobre Miejsce, Muzeum Miejskie w Tychach i Tychy Press Photo.
Opracowanie graficzne: Atelier Idel Agnieszka Seidel-Kożuch