Photowalk Scott Kelby Pszczyna 2017

Pod naszym patronatem: Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza w sobotę, 7 października, na spacer fotograficzny po Pszczynie, organizowany w ramach Scott Kelby’s Worldwide Photowalk.

To kolejna edycja imprezy wymyślonej przez znanego amerykańskiego fotografa i autora poradników. Tego samego dnia tysiące ludzi na całym świecie ruszają na spacery fotograficzne, a później ich zdjęcia biorą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Aby rywalizować w konkursie, trzeba się zarejestrować (bezpłatne) na stronie http://worldwidephotowalk.com/walk/foto-pszczyna – dostępna tylko w języku angielskim. Ważne: uczestnicy zobowiązani są do posiadania na czas spaceru opłaconego we własnym zakresie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Spacer rozpocznie się o godz. 16.00 przy dworcu kolejowym w Pszczynie.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne regularnie organizuje spacery fotograficzne, które przyciągają stale rosnące grono pasjonatów nie tylko z Tychów. Dbają o to, aby robione wspólnie zdjęcia były później pokazywane, a ich autorzy mogli porównać swój punkt widzenia z perspektywą innych osób. Co roku prezentują efekty spacerów w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Najbliższą „pospacerową” wystawę zdjęć otworzą 2 października w dolnym holu Andromedy, a 19 października o godz. 19.00 zapraszają na spacerowy slide show. Zarówno na wystawie jak i pokazie zobaczycie zdjęcia autorstwa członków TTF-u jak i innych uczestników spacerów.

W minionym roku TTF zorganizował, pod hasłem „Szukając serca miasta”, pierwszy spacer w Tychach w ramach Scott Kelby’s Worldwide Photowalk. W tym roku pasjonaci malowania śweiatłem wspólnie fotografowali już w Browarze Obywatelskim, w Mikołowie, w lipcu były „Tychy po kolei”, na początku sierpnia nocne fotografowanie miasta, a na początku września trasa dookoła Jeziora Paprocańskiego.

Patronat medialny: Tygodnik Nowe Info, portale www.pless.pl oraz www.tychy.info.