Tychy Press Photo jest patronem spacerów fotograficznych oraz slide show i wystawy zdjęć ze spacerów, organizowanych przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne.

Najbliższa impreza to II Tyski Night Spotting, czyli czterogodzinna, nocna podróż po mieście, podczas której można będzie fotografować w różnych punktach Tychów. W nocy z soboty na niedzielę, 5/6 sierpnia, do dyspozycji będzie autobus PKM Tychy, który o godz. 22.00 ruszy z Rynku i zatrzyma się w miejscach wartych uwiecznienia. Jego ostateczna trasa zależy od propozycji uczestników. Paprocany, Żyrafa, Brama Słońca i Stadion Miejski? A może Czułów, Żwaków albo Tereny Przemysłowe? Pomyślcie, jakie miejsca będą najciekawsze do odwiedzenia.

W imprezie mogą brać udział wszyscy pasjonaci fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu (choć oczywiście przy długich czasach naświetlania statyw będzie bardzo przydatny) i posiadanego doświadczenia. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy ani rezerwacje, ale ilość miejsc w autobusie jest ograniczona do 85 osób. Szczegółowe zasady udziału znajdują się w regulaminie na ttf.tychy.pl/plenery. Warunkiem dla uczestników będzie posiadanie na czas imprezy opłaconego we własnym zakresie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Organizatorami są: Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY oraz PKM Tychy sp. z o.o. Honorowy patronat: Michał Kasperczyk, radny Miasta Tychy. Patronat: Tychy Press Photo. Patronat medialny: tygodniki Echo i Twoje Tychy, portale eTychy.org, tychy.info i tychy24.net.

W październiku zdjęcia wykonane podczas tego, jak i innych tegorocznych spacerów, będzie można obejrzeć na wystawie i podczas slide show (czwartek, 19.10) w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Kolejny spacer odbędzie się w niedzielę, 3 września, a jego trasa prowadzi dookoła Paprocan. Na początku października można spodziewać się kolejnej edycji Scott Kelby’s Worldwide Photowalk.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne to stowarzyszenie, od czterech lat skupiające zawodowych fotografów jak i amatorów. Regularnie organizuje nie tylko spacery fotograficzne, ale też pokazy zdjęć, wystawy i warsztaty, które najczęściej odbywają się w Andromedzie. Więcej informacji o TTF-ie na www.ttf.tychy.pl