Tomek Sikora - warsztaty fotograficzne w Tychach

Pod naszym patronatem: na bezpłatne warsztaty „Opowiadanie o człowieku” z Tomaszem Sikorą Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza już w sobotę, 3 grudnia o godz. 10.00, do Tyskiej Galerii Sportu. To kolejny efekt współpracy Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego i Muzeum Miejskiego w Tychach.

Warsztaty poświęcone będą fotograficznemu opowiadaniu o człowieku, jego charakterze, a nie jak zazwyczaj bywa jego zewnętrzności. Zaczniemy od dyskusji na temat definicji portretu. Następnie przejdziemy do procesu, który doprowadzi nas do zarysowania portretu psychologicznego osoby przez nas portretowanej.

fot. Tomasz Sikora

Tomasz Sikora od lat udowadnia, że fotografię reportażową można z powodzeniem łączyć z pracą dla firm reklamowych i gigantów świata mody, takich jak Giorgio Armani czy Prada. Jest autorem ponad 50 wystaw indywidualnych. Twórca plakatów i ilustracji książkowych. Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines i Reebok. Dwukrotnie został wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat.

Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy wyłącznie poprzez formularz na stronie ttf.tychy.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty rozpoczną się o godz. 10.00 w Tyskiej Galerii Sportu – Stadion Miejski w Tychach. Potrwają ok. 8 godzin.

Uczestnicy muszą mieć ze sobą aparaty cyfrowe lub smartfony. Własny laptop z możliwością zgrania zdjęć nie jest konieczny, ale zdecydowanie zalecany, aby uczestnik był w stanie zrobić szybką selekcję zdjęć wykonanych na warsztatach.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

fot. Tomasz Sikora

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem, w którym miłośnicy malowania światłem z Tychów i okolic od kilku lat mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w pokazach, wystawach, warsztatach, plenerach fotograficznych i spotkaniach ze znanymi fotografami. Do TTF-u należą zarówno zawodowi fotografowie jak i amatorzy. Stowarzyszenie regularnie organizuje slide show (pokazy zdjęć), wystawy zbiorowe i indywidualne, które przyciągają stale rosnące grono zainteresowanych, nie tylko z Tychów. W tym roku były to między innymi fotografii podróżniczej z Jackiem Boneckim, warsztaty astrofotografii z Michałem Kałużnym oraz warsztaty fotograficzne „Fotoszafot” z Rafałem Klimkiewiczem – wielokrotnym jurorem Tychy Press Photo i honorowym członkiem TTF-u. Towarzystwo wydało też pierwszy tyski zin fotograficzny, w którym 18 osób pokazuje swoje zdjęcia z minionego roku.

Więcej informacji na stronie ttf.tychy.pl.

fot. Tomasz Sikora