grzegorz_krzysztofik

I po festiwalu 🙂 W sobotę, 7 marca, ogłoszono wyniki i rozdano nagrody w konkursie fotografii dokumentalnej Tychy Press Photo 2020.

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia:

w kategorii najlepsza fotografia:

nagroda:

  • Grzegorz Krzysztofik – zdjęcie z fotoreportażu „Stany”

wyróżnienia:

  • Dorota Rewers – „Rzeźba”
  • Adam Kluga – zdjęcie z fotoreportażu „Rodzina”

w kategorii najlepszy fotoreportaż:

nagroda:

  • Grzegorz Krzysztofik – „Stany”

wyróżnienia:

  • Łukasz Furczyk – „365”
  • Artur Jastrzębski – „Pokój dziecięcy”

w kategorii najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach:

nagroda: Ireneusz Kaźmierczak „Tyszanie: Święto Miasta”

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Na konkurs fotografii dokumentalnej Tychy Press Photo 2020 wpłynęły 353 zdjęcia od 34 autorów. Na wystawę pokonkursową, która tradycyjnie odbywa się w Andromedzie, jurorzy wybrali 90 zdjęć. W konkursie mogły brać udział osoby fotografujące, które mieszkały lub pracujące w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z Tychami, ale w tym przypadku zgłaszane fotografie musiały być wykonane na terenie Tychów. Jurorami byli fotografowie: Michał Szalast (ZPAF Okręg Śląski), Dominik Gajda (pomysłodawca i współorganizator festiwalu) i Rafał Klimkiewicz (szef agencji Edytor.net). Sekretarzem jury, nie biorącym udziału w ocenie zdjęć, był Marcin Zimnal – współorganizator festiwalu.

Pula nagród to 3000 złotych, ufundował je Teatr Mały w Tychach. Jurorzy podzielili pulę w taki sposób, ze nagrody to 600 zł, a wyróżnienia – 300 zł. Dodatkowo wszyscy laureaci otrzymają bony o wartości 50 zł na usługi w Laboratorium Fotografii Cyfrowej Fotonet w Tychach, czyli u partnera imprezy.

U góry: Grzegorz Krzysztofik – nagrodzone zdjęcie z fotoreportażu „Stany”.