Tychy Press Photo 2019 fot. Tomasz Ziobro

Wyniki konkursu 19. edycji Tychy Press Photo, ogłoszone dziś w Pasażu Kultury Andromeda:
☑️ W kategorii „Najlepszy fotoreportaż” przyznano 2 wyróżnienia: Agnieszka Łukaszewska-Wilczek – „21 powodów szczęścia” (reportaż z imprezy urodzinowej osoby z zespołem Downa) i Dariusz Kuźma – „Pół roku po tragedii” (reportaż ze zniszczonej przez huragan karaibskiej wyspy), a także nagrodę: Grzegorz Krzysztofik – „Trzeci dzwonek” za czarno-białe zdjęcia zza kulis występu lwowskiego baletu w Tychach.
☑️ W kategorii „Najlepsze zdjęcie” nagrodę otrzymał Tomasz Ziobro – „Wesołych Świąt”.
☑️ W kategorii „Najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach” nagrodę otrzymał również Tomasz Ziobro za to samo zdjęcie, czyli „Wesołych Świąt”.

Nagrody pieniężne ufundował Teatr Mały w Tychach, nagroda to 800 zł, wyróżnienie 300 zł. Wszyscy laureaci otrzymali także bony po 50 zł od Fotonetu, partnera konkursu. Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim 41 osobom, które zdecydowały się wysłać swoje zdjęcia!

W konkursie mogły brać udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z Tychami, ale w tym przypadku zgłaszane fotografie musiały być wykonane na terenie Tychów. Jurorami byli fotografowie: Beata Mendrek – przewodnicząca jury, Rafał Klimkiewicz – szef agencji Edytor.net oraz Dominik Gajda – pomysłodawca i współorganizator TPP.

Laureaci konkursu TPP 2019 (od lewej): Dariusz Kuźma, Grzegorz Krzysztofik,
Agnieszka Łukaszewska-Wilczek i Tomasz Ziobro. Fot. Dominik Gajda/TPP

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 9 marca w Pasażu Kultury Andromeda, przed pokazami Marka Lapisa (gość specjalny imprezy), Beaty Mendrek (jurorka konkursu), Magdaleny Boruckiej i Artura Jastrzębskiego (laureaci poprzedniej edycji) oraz premierą krótkometrażowego filmu „Ekspozycja”, nakręconego przez Rafała Szopę i Macieja Tarnawskiego. W miejskiej galerii sztuki „Obok” odbył się wernisaż wystawy „Biało-Czerwona” Marka Lapisa i śląska premiera książki pod tym samym tytułem.

Pokaz zdjęć Marka Lapisa w Andromedzie, fot. Dominik Gajda/TPP

Zdjęcie u góry: Tomasz Ziobro.