Fot. Magdalena Tekla - Tychy Press Photo 2021

Oto wyniki konkursu fotografii dokumentalnej Tychy Press Photo 2021, ogłoszone wczoraj wieczorem (13 marca) w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”, podczas wernisażu wystawy pokonkursowej:

Najlepszy fotoreportaż:

I nagroda – Wiktoria Kot za fotoreportaż „Strefa zero”

II nagroda – Michał Janusiński za fotoreportaż „Poradnik antywirusowy”

Najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach:

nagroda – Artur Pławski za fotoreportaż „Boxed”

wyróżnienie – Tomasz Dziubany za zdjęcie „Budzące się miasto”

Najlepsza fotografia:

nagroda – Magdalena Tekla za zdjęcie z cyklu „Samotna Wielkanoc”

wyróżnienie – Mariusz Machnik za zdjęcie z cyklu „Paprocany we mgle”

wyróżnienie – Jakub Spodymek za zdjęcie z cyklu „Na ratunek dzikiej gęsi”.

Gratulujemy serdecznie laureatom i dziękujemy wszystkim 40 osobom, które wysłały swoje zdjęcia na konkurs. Pula nagród to 3000 złotych. Na wystawie pokonkursowej jest 89 zdjęć od 23 autorów. Wystawa jest czynna do 16 kwietnia w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” przy placu Baczyńskiego 2 w Tychach. Wstęp wolny.

W drugi dzień festiwalu, czyli w niedzielę, 14 marca, od godziny 17.00 zapraszamy na pokazy zdjęć Marzeny Bugały, Marcina Giby i Irka Dorożańskiego na kanale Galerii „Obok” w serwisie YouTube https://bit.ly/jutub_obok.

Po raz pierwszy w historii konkursu jurorzy nie oglądali odbitek zdjęć, lecz przesłane pliki. W jury znaleźli się: Anna Lewańska (przewodnicząca jury, fotoreporterka Gazety Wyborczej), Rafał Klimkiewicz (fotoreporter, szef agencji fotograficznej Edytor.net, wieloletni juror TPP), Arkadiusz Ławrywianiec (fotoreporter, prezes ZPAF Okręg Śląski), Wojciech Łuka (kurator Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”) i Marcin Zimnal jako sekretarz jury, nie oceniający zdjęć.

Zdjęcie u góry: Samotna Wielkanoc 2020, fot. Magdalena Tekla – nagroda w kategorii „najlepsza fotografia”.