Trzy tysiące złotych to pula nagród w kolejnym konkursie fotografii dokumentalnej Tychy Press Photo. Zdjęcia przyjmujemy do godziny 23.59 dnia 7 marca 2022 r., tym razem w formie wydruków.

W tym roku dokonaliśmy drobnej korekty w konkursowych fotoreportażach. Limit zdjęć w jednym fotoreportażu to obecnie 6 zdjęć, a nie jak wcześniej 8.

Podstawowe zasady konkursu są takie jak wcześniej: mogą w nim wziąć udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z Tychami, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów. Nie trzeba być zawodowym fotografem ani publikować w mediach. Na konkurs można zgłaszać zdjęcia pojedyncze lub fotoreportaże, liczące do 6 ujęć. Każdy uczestnik może zgłosić łącznie do 20 zdjęć.

Wszystkie zdjęcia muszą być co do zasady wykonane w 2021 roku. Zdjęcia mogą być wcześniej publikowane, mogą również brać udział w innych konkursach fotograficznych. Tak jak we wcześniejszych edycjach jurorzy podejmując decyzje nie powinni wiedzieć, kto jest autorem zdjęcia, dlatego nie można umieszczać na nich żadnych tzw. znaków wodnych ani innych napisów pozwalających zidentyfikować uczestnika.

Zgodnie z opublikowanym regulaminem konkursu, zdjęcia czarno-białe lub barwne powinny mieścić się w wymiarach od 20×30 cm do maksymalnie 30×45 cm. Dodatkowo dostarczcie nam pliki cyfrowe (pendrive, DVD lub za pomocą serwisu weTransfer), które posłużą do przygotowania katalogu wystawy.

Konkurs jest częścią Festiwalu Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo. Ogłoszenie wyników planujemy na 26 marca 2022 r., podczas wernisażu pokonkursowego w przestrzeniach pasażu kultury Andromeda oraz wystawy gościa specjalnego w Miejskiej Galerii Sztuki Obok.

Tradycyjnie jurorzy przyznają nagrody w trzech kategoriach: najlepsza fotografia, najlepszy fotoreportaż i najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach. Nagrody pieniężne funduje Miejska Galeria Sztuki OBOK będąca integralną częścią Teatru Małego w Tychach – instytucji artystycznej, która jest głównym organizatorem 22. edycji imprezy.

Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie konkursu.

Na zdjęciu: wernisaż wystawy pokonkursowej Tychy Press Photo 2021 r.
Fot. Dominik Gajda / TPP


NOTA PRAWNA: Opublikowany materiały został w całości dostarczony przez organizatora i/lub współorganizatora Tychy Press Photo, który ponosi pełną odpowiedzialność za opublikowaną treść. Właściciel serwera nie weryfikuje, nie poprawia ani nie modyfikuje w żaden sposób otrzymanych materiałów (danych), nieodpłatnie udostępnia miejsce na serwerze na ich publikację i jego odpowiedzialność jest ograniczona zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2020 r. poz. 344).