Tychy Press Photo 2019 - fot. Agnieszka-Seidel-Kożuch

Zdjęcia autorstwa aż 25 osób zobaczycie na wystawie pokonkursowej Tychy Press Photo 2019. Jurorzy wybrali do pokazania w Andromedzie łącznie 88 zdjęć.

Osoby zakwalifikowane na wystawę, którą w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda będzie można oglądać od 9 do 28 marca, to (w kolejności alfabetycznej): Bożena Chlebicka, Włodzimierz Chrzanowski, Jerzy Czapnik, Łukasz Erkier, Łukasz Furczyk, Krzysztof Jankowiak, Artur Jastrzębski, Ireneusz Kaźmierczak, Miłosz Kopiś, Aleksander Krzystyniak, Grzegorz Krzysztofik, Jacek Krzyżowski, Dariusz Kuźma, Agnieszka Łukaszewska-Wilczek, Marta Nowakowicz-Jankowiak, Paulina Oleśkiewicz, Paweł Pełka, Kamil Peszat, Piotr Podsiadły, Marta Poloczek, Izabela Ptak-Marczewska, Agnieszka Repeć, Dorota Rewers, Agnieszka Seidel-Kożuch, Tomasz Ziobro.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w sobotę, 9 marca o godz. 17.00, w Pasażu Kultury Andromeda (Tychy, plac Baczyńskiego 2). Po wręczeniu nagród zapraszamy na pokazy zdjęć: Marka Lapisa (gość specjalny), Beaty Mendrek (jurorka konkursu) oraz laureatów poprzedniej edycji Magdaleny Boruckiej i Artura Jastrzębskiego. Po pokazach zapraszamy na wernisaż wystawy „Biało-Czerwona” Marka Lapisa w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” (I piętro Andromedy). Wstęp jest bezpłatny.

Po dobrym przyjęciu ubiegłorocznych warsztatów z jurorami, dla wszystkich uczestników tegorocznego konkursu także mamy niespodziankę – bezpłatne warsztaty fotograficzne z Markiem Lapisem, które odbędą się w 9 marca w galerii „Obok”. Szczegółowe informacje wszyscy uczestnicy otrzymają wkrótce mailem.

Jury wybrało laureatów w trzech kategoriach: najlepszy fotoreportaż, najlepsze zdjęcie i najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach. Fundowana przez Teatr Mały pula nagród to 3000 złotych. W konkursie mogły brać udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z Tychami, ale w tym przypadku zgłaszane fotografie musiały być wykonane na terenie Tychów.

Partnerzy konkursu: Fotonet Tychy i ZPAF Okręg Śląski. Patronat medialny: TVP3 Katowice, Gazeta Wyborcza, Fotopolis.pl, tygodniki Twoje Tychy i Echo, Nowe Info i eTychy.org.

Już dziś można dołączyć do wydarzenia na Facebooku. Zachęcamy też do zapisania się na newsletter – dzięki niemu zawsze będziecie na bieżąco.

Tychy Press Photo 2019 baner

Zdjęcie u góry: wybrana fotografia spośród zakwalifikowanych na wystawę – fot. Agnieszka Seidel-Kożuch, zdjęcie z reportażu „Mali mistrzowie Śląska”.