Tomasz Jodłowski był laureatem, a później gościem specjalnym Tychy Press Photo. We wtorek, 9 listopada, poprowadzi warsztaty fotograficzne, organizowane przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne i SDK „Tęcza”, pod naszym patronatem. Ich tematem będzie selekcja materiału zdjęciowego.

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które tworzą już cykl zdjęć i chcą uzyskać wsparcie w jak najlepszym wyrażeniu się za pomocą fotografii. To okazja na skonsultowanie tworzonego cyklu, wyboru najlepszych kadrów kończącego się pomału roku, pomocy w selekcji zdjęć na własną stronę internetową lub do innej publikacji albo do zgłoszenia na konkurs.

Pracować będziemy tylko na odbitkach przyniesionych przez uczestników, wystarczą wglądówki 10×15 cm. Nie ma limitu odbitek, ale czas dla każdego uczestnika będzie ograniczony do 15 minut. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania jak stworzyć ciekawą historię, jak opowiedzieć zdjęciami to co się widziało, jakich błędów unikać, jak z wielu wykonanych kadrów wybrać te kilkanaście lub tylko kilka najlepszych.

Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy mailowe – zgłoszenie zawierające imię i nazwisko oraz numer telefonu należy wysłać na adres info@ttf.tychy.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W jednym mailu może zostać zgłoszona tylko jedna osoba. Zakwalifikowane osoby otrzymają potwierdzenie mailem, bardzo prosimy o sprawdzanie folderu ze spamem. Nie wystarczy kliknąć na FB, że weźmie się udział w evencie, liczą się tylko zgłoszenia e-mailem.

Tomasz Jodłowski fotografował między innymi dla Dziennika Zachodniego, Trybuny Śląskiej, Rzeczpospolitej, agencji Edytor.net, Forum i Reporter, a jego pierwsze zdjęcia publikował tyski tygodnik Echo. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików, był stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Dwukrotnie zdobył Grand Prix w Konkursie Śląskiej Fotografii Prasowej. Jest laureatem konkursów Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto i „Życie jest piękne”. Laureat, a później gość specjalny konkursu Tychy Press Photo. Jest współautorem książek: „Drugie życie kopalń”, „Babska szychta” i „Ratownicy – pasja zwycięstwa”. W 2017 roku został honorowym członkiem Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, pierwszym w historii stowarzyszenia.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.
Partnerzy i patroni: Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza”, portal tychy.info i Tychy Press Photo.

Gdzie: Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza”, Tychy, Al. Niepodległości 188
Kiedy: 9 listopada (wtorek), godz. 17:00

Warsztaty odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z zaleceniami obowiązującymi w dniu spotkania.

Zdjęcie poniżej: Tomasz Jodłowski