Laureaci konkursu Tychy Press Photo 2018

Wyniki konkursu Tychy Press Photo 2018:

– W kategorii najlepszy fotoreportaż:

  • Nagroda: Magdalena Borucka „Cienie i blaski demokracji”.
  • Wyróżnienie: Tomasz Piekorz „W skrzydłach anioła”.

– W kategorii najlepsze zdjęcie przyznano wyróżnienia:

  • Weronika Chodanionek, zdjęcie z fotoreportażu o psich zaprzęgach,
  • Kinga Drążek „Dostawa naleśników”,
  • Grzegorz Krzysztofik, zdjęcie z fotoreportażu „V – projekt Moniki Wachowicz”.

– W kategorii najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach przyznano nagrodę: Artur Jastrzębski, fotoreportaż „Osiedle Z”.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Pula nagród, ufundowanych przez Teatr Mały w Tychach, to 3000 złotych. Laureaci nagród otrzymują po 1000 zł, wyróżnienie to 250 zł. Wyniki konkursu ogłoszono wczoraj, 10 marca, w Pasażu Kultury Andromeda, przed slide show Chrisa Niedenthala. Była to 15. edycja konkursu i 18. edycja imprezy (przy pierwsze trzy lata nie organizowano jeszcze konkursu).

Zobacz galerię 25 fotografii autorstwa laureatów konkursu Tychy Press Photo 2018. Na Facebooku pokazujemy 50 zdjęć z imprezy w Andromedzie i galerii Obok: wręczenia nagród, pokazu Chrisa Niedenthala i wernisażu jego wystawy.

Wystawę pokonkursową w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda można oglądać do 10 kwietnia, są na niej 74 zdjęcia, autorstwa 18 osób. Wystawę „Sportografia” gościa specjalnego Chrisa Niedenthala w Miejskiej Galerii Sztuki Obok można oglądać do 30 marca. Wstęp na obie wystawy jest wolny.

Zachęcamy do zapisania się na newsletter – dzięki niemu będziecie na bieżąco i nie zapomnicie o kolejnej edycji konkursu.

Na zdjęciu: Laureaci konkursu Tychy Press Photo 2018, od lewej: Kinga Drążek, Magdalena Borucka, Tomasz Piekorz, Artur Jastrzębski i Grzegorz Krzysztofik. Nieobecna Weronika Chodanionek. Fot. Dominik Gajda/TPP