Już jutro, 10 marca, finał Tychy Press Photo. Jak to będzie wyglądać?

Impreza rozpocznie się o godz. 17.00 w podziemiach Pasażu Kultury Andromeda (poziom -1) przy placu Baczyńskiego 2 w Tychach.

Ogłosimy wyniki konkursu fotografii prasowej Tychy Press Photo 2018 i wręczymy nagrody. Jury wybrało laureatów w trzech kategoriach: najlepszy fotoreportaż, najlepsze zdjęcie i najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach. Fundowana przez Teatr Mały pula nagród to 3000 złotych. Do pokazania swoich zdjęć zaprosiliśmy laureatów ubiegłorocznego konkursu, z zaproszenia skorzystali: Mateusz Czech, Ireneusz Kaźmierczak i Radosław Kaźmierczak – zobaczycie kilkuminutowe pokazy każdego z nich.

Później swoje fotografie pokaże gość TPP, którym jest słynny fotoreporter Chris Niedenthal. Po pokazie przechodzimy na I piętro pasażu na wernisaż jego wystawy „Sportografia” w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”. Po wernisażu będzie szansa na autograf artysty. Jeśli nie macie jeszcze jego książek, w sobotę będzie możliwość kupienia „Chris Niedenthal 1989. Rok nadziei” i „Chris Niedenthal. Wybrane Fotografie 1973-1989”, wydanych przez Wydawnictwo BOSZ. Uprzedzamy: ilość egzemplarzy ograniczona, płatność tylko gotówką!

W dolnym holu Andromedy (poziom 0) będzie dostępna wystawa pokonkursowa Tychy Press Photo 2018, na której znalazły się 74 zdjęcia. Ich autorzy to (w kolejności alfabetycznej): Magdalena Borucka, Tomasz Czardybon, Weronika Chodanionek, Mateusz Czech, Kinga Drążek, Artur Jastrzębski, Radosław Kaźmierczak, Łukasz Kocełuch, Grzegorz Krzysztofik, Kamil Nalepa, Marta Nowakowicz-Jankowiak, Tomasz Piekorz, Marta Poloczek, Mateusz Przybyła, Dorota Rewers, Agnieszka Seidel-Kożuch, Lidia Sznepka i Wojciech Szner.

Wstęp na pokaz i wystawy jest bezpłatny. Wystawa Chrisa Niedenthala będzie czynna do 30 marca, a wystawa pokonkursowa – do 10 kwietnia.

Przypominamy, że dla wszystkich uczestników tegorocznego konkursu przygotowano niespodziankę – warsztaty fotograficzne z jurorami, które odbędą się w sobotę, 17 marca w galerii „Obok”.

Zachęcamy do zapisania się na newsletter – dzięki niemu zawsze  będziecie na bieżąco i nie zapomnicie o kolejnej edycji konkursu.