Fot. Tomasz Piekorz Tychy Press Photo 2018

Na wystawę pokonkursową Tychy Press Photo 2018 jurorzy wybrali 74 zdjęcia, autorstwa 18 osób. Otrzymaliśmy 360 zdjęć, od 37 autorów.

Osoby zakwalifikowane na wystawę, którą w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda będzie można oglądać od 10 marca do 10 kwietnia, to (w kolejności alfabetycznej): Magdalena Borucka, Tomasz Czardybon, Weronika Chodanionek, Mateusz Czech, Kinga Drążek, Artur Jastrzębski, Radosław Kaźmierczak, Łukasz Kocełuch, Grzegorz Krzysztofik, Kamil Nalepa, Marta Nowakowicz-Jankowiak, Tomasz Piekorz, Marta Poloczek, Mateusz Przybyła, Dorota Rewers, Agnieszka Seidel-Kożuch, Lidia Sznepka i Wojciech Szner.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w sobotę, 10 marca o godz. 17.00, w podziemiach Pasażu Kultury Andromeda (Tychy, plac Baczyńskiego 2). Po wręczeniu nagród zapraszamy na pokaz zdjęć gościa imprezy: Chrisa Niedenthala (w podziemiach Andromedy) i wernisaż jego wystawy „Sportografia” w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” (I piętro Andromedy). Do pokazania swoich zdjęć przed slide show gościa zaprosiliśmy ubiegłorocznych laureatów. Wstęp jest bezpłatny. Wystawa Chrisa Niedenthala będzie czynna do 30 marca.

Jury wybrało laureatów w trzech kategoriach: najlepszy fotoreportaż, najlepsze zdjęcie i najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach. Fundowana przez Teatr Mały pula nagród to 3000 złotych. W konkursie mogły brać udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z Tychami, ale w tym przypadku zgłaszane fotografie musiały być wykonane na terenie Tychów. Jurorami byli fotografowie: Rafał Klimkiewicz (szef agencji Edytor.net), Arkadiusz Ławrywianiec (prezes ZPAF Okręg Śląski) i Dominik Gajda (pomysłodawca TPP).

Partner konkursu: Fotonet Tychy. Patronat honorowy: ZPAF Okręg Śląski. Patronat medialny: Echo, Twoje Tychy, Nowe Info, Silesion.pl, eTychy.org, Fotografuj.pl i Foto-konkursy.info.

Przypominamy, że dla wszystkich uczestników tegorocznego konkursu przygotowano niespodziankę – warsztaty fotograficzne z jurorami, które odbędą się w sobotę, 17 marca w galerii „Obok”.

Już dziś można dołączyć do wydarzenia na Facebooku. Zachęcamy też do zapisania się na newsletter – dzięki niemu zawsze  będziecie na bieżąco i nie zapomnicie o kolejnej edycji konkursu.

Zdjęcie u góry: wybrana fotografia spośród zakwalifikowanych na wystawę – Tomasz Piekorz, zdjęcie z cyklu „W skrzydłach anioła”.

Tychy Press Photo 2018