Warsztaty fotografii otworkowej Tychy

Pod naszym patronatem: warsztaty fotografii otworkowej z Kamilem Myszkowskim i Krzysztofem Szlapą to efekt współpracy Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego i Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Zapraszamy w sobotę, 19 listopada o godz. 15.00, do Klubu Wilkowyje.

Spotkanie będzie mało charakter akcji twórczej – stawiamy przede wszystkim na doświadczenia i emocje. Podczas wydarzenia prowadzący zaprezentują autorskie projekty wykorzystujące kamerę obskurę oraz proces wykonywania fotografii tą technologią. W części warsztatowej uczestnicy wykonają własne zdjęcia otworkowe w konwencji martwej natury. W zaaranżowanej ciemni fotograficznej zobaczą po raz pierwszy efekty swojej artystycznej pracy. Prowadzący opowiedzą o materialności fotografii i o przejściu kamery obskury w świat cyfrowy. Na zajęciach nie zabraknie również sporej dawki twórczych inspiracji, po których nie będziecie chcieli przestać fotografować.

Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy wyłącznie poprzez formularz na stronie ttf.tychy.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty rozpoczną się o godz. 15.00 w Klubie Wilkowyje – filii Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, mieszczącej się przy ul. Szkolnej 94. Potrwają ok. 3 godzin. Samo wysłanie zgłoszenia nie oznacza automatycznego zakwalifikowania na warsztaty. Jeśli są jeszcze miejsca, otrzymasz maila z adresu info@ttf.tychy.pl z potwierdzeniem zakwalifikowania się albo o wpisaniu na listę rezerwową.

Kamil Myszkowski – artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych, animator życia kulturalnego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Doktorant w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracuje w Dziale Dokumentacji Mechanicznej Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jako nauczyciel fotografii. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla różnych instytucji.

Krzysztof Szlapa – artysta fotografik. Autor 11 wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, od 2014 roku współkurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie we współpracy z Jakubem Byrczkiem, w latach 2014-2019 kurator Galerii Za Szybą w Katowicach. Od 2013 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Inicjator wielu wydarzeń kulturalnych upowszechniających fotografię artystyczną. Mieszka w Katowicach, na co dzień pracuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem, w którym miłośnicy malowania światłem z Tychów i okolic od kilku lat mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w pokazach, wystawach, warsztatach, plenerach fotograficznych i spotkaniach ze znanymi fotografami. Do TTF-u należą zarówno zawodowi fotografowie jak i amatorzy. Stowarzyszenie regularnie organizuje slide show (pokazy zdjęć), wystawy zbiorowe i indywidualne, które przyciągają stale rosnące grono zainteresowanych, nie tylko z Tychów. W tym roku były to między innymi warsztaty astrofotografii z Michałem Kałużnym, fotografii podróżniczej z Jackiem Boneckim oraz warsztaty fotograficzne „Fotoszafot” z Rafałem Klimkiewiczem. Towarzystwo wydało też pierwszy tyski zin fotograficzny, w którym 18 osób pokazuje swoje zdjęcia z minionego roku.