TTF Tychy

Pod naszym patronatem: Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wernisaż wystawy „2018”, na której jak w kalejdoskopie zobaczymy to, co działo się w minionym już niemal roku. Fotografujący tyszanie zapraszają do wspólnej fotopodróży po odległych miejscach i tych, które dobrze znamy, mniej i bardziej codziennych sytuacjach z naszego otoczenia.

Wernisaż wystawy oraz slide show odbędą się w czwartek, 29 listopada 2018 roku, w dolnym hallu i sali projekcyjnej Pasażu Kultury Andromeda (plac Baczyńskiego 2).

Start o 19.00, wstęp jest wolny.

Wystawa „2018” jest podsumowaniem roku widzianego oczami 23 członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Zobaczymy fotografię czarno-białą i kolorową, architekturę i makro, przyrodę i sport, reportaż i portret wykonane przez pasjonatów należących do stowarzyszenia. Każde zdjęcie jest przemyślane, oddaje zainteresowania i sposób patrzenia na świat fotografującego.

O swoim zdjęciu Marta Poloczek, autorka fotografii promującej wystawę, opowiada w nawiązaniu do swoich pasji: „Fotografia i morsowanie pojawiły się w moim życiu niemalże równocześnie i co tu dużo mówić, odmieniły je o 180 stopni. Stałam się morsem i fotografem amatorem uwieczniającym powiększająca się z tygodnia na tydzień grupkę zapaleńców„.

Mówiąc o okolicznościach wykonania zdjęcia, członkini TTF-u rozbiera na czynniki pierwsze zjawisko, które udało jej się sfotografować na Paprocanach. Zastanawiając się, co takiego jest w tych zimnych kąpielach, że zyskują coraz więcej zwolenników wspomina o poprawie zdrowia i odporności, ale i kwestiach psychiki – „przełamanie lęku przed zimną wodą, wyjście poza strefę komfortu nie tylko dodają nam w życiu odwagi, ale powodują, że jesteśmy szczęśliwsi, pozytywnie nastawieni i otwarci. Zresztą wystarczy popatrzeć na parę na zdjęciu„.

Fot. Marta Poloczek/TTF
Fot. Marta Poloczek/TTF

Po raz kolejny okazuje się, że obraz wyraża więcej niż tysiąc słów. Czy tak będzie także w przypadku pozostałych 22 fotografii, które zobaczymy na wystawie? Jedno jest pewne – TTF po raz kolejny pokazuje swoją uniwersalność i różnorodne podejście do fotografii. Ponownie także pozwoli zabrać kawałek fotografowanej rzeczywistości do domu, ponieważ wystawie towarzyszy 16-stronicowy folder z wybranymi zdjęciami.

Współorganizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Tychach i Teatr Mały w Tychach. Partner: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy. Patronat: Tychy Press Photo.

Wystawa będzie czynna do 11 stycznia 2019 r.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem, działającym od 5 lat, w którym miłośnicy malowania światłem z Tychów i okolic mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w pokazach, wystawach, warsztatach, plenerach fotograficznych i spotkaniach ze znanymi fotografami. Do  TTF-u należą zarówno zawodowi fotografowie jak i amatorzy.

Zdjęcie promocyjne: Marta Poloczek/TTF